Головна » Статті » Учням

День цивільного захисту населення

День цивільного захисту населення

 Всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.

 

Надзвичайні ситуації в Україні

 

Щороку в Україні реєструється близько 400 надзвичайних ситуацій (далі - НС). В Україні функціонують понад 18 тис. потенційно небезпечних підприємств та інших об‘єктів. Більшість з них представляють не тільки економічну, оборонну та соціальну значимість для країни, але й потенційну небезпеку для здоров‘я і життя населення, а також навколишнього природного середовища і є джерелами надзвичайних ситуацій та подій техногенного характеру. Комунальна інфраструктура зношена більш ніж на 60%, внаслідок чого кількість аварій за останні 10 років зросла майже в п‘ять разів.

Значної шкоди населенню, об‘єктам господарської діяльності та навколишньому середовищу завдають пожежі. Протягом 11 місяців 2007 року в державі зареєстровано 46505 пожеж, що на 5,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Непоправні щорічні втрати внаслідок надзвичайних ситуацій та подій досягають близько 4,5 тисячі осіб.

За період 1997 – 2007 років в Україні зареєстровано понад 4,5 тис. надзвичайних ситуацій, у тому числі понад 2,4 тис. техногенного та 1,6 тис. природного характеру. Надзвичайних ситуацій державного рівня - 1,8% (85 НС), регіонального - 7,2% (328 НС), місцевого та об'єктового відповідно 33,5% та 57,5%).

Також значної шкоди навколишньому середовищу завдають аварії суден та забруднення акваторії водних об'єктів. У період з 2001 по 2007 роки на водних та водогосподарських об’єктах України загинуло понад 16 тисяч людей, з них більше 2200 дітей. Матеріальні збитки, завдані НС техногенного та природного характеру за останні 10 років, оцінюються близько 7 млрд. гривень.

 

Словничок до дня ЦЗ

  • Надзвичайна ситуація - порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об'єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних витрат.
  • Оповіщення - доведення сигналів і повідомлень органів ЦО про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій і населення.

 

Будова ватно-марлевої пов'язки

 

При отриманні сигналу "Увага всім!" необхідно:

увімкнути радіоприймач або телевізор і послухати повідомлення. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів. Вислухавши це повідомлення, кожен повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими вказівками. повідомлення включає:місце і час виникнення надзвичайної ситуації, її розміри та масштаби, час початку та тривалість дії факторів ураження, визначення території, яка потрапляє в зону ураження, порядок дій при надзвичайній ситуації тощо.

Категорія: Учням | Додав: Admin (19.04.2017)
Переглядів: 278 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 51
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0